Inteligentny dom w zasięgu ręki

Czym jest inteligentny budynek? Wielu z nas inteligentny budynek kojarzy się z biurowcem, zakładem produkcyjnym, nowoczesnym obiektem sportowym, czy willą. Tymczasem to wysoko zaawansowany technicznie budynek wyposażony w szereg czujników, elementów wykonawczych oraz system nadrzędny, mający na celu podniesienie komfortu Użytkowników, funkcjonalności i bezpieczeństwa obiektu oraz minimalizację zużycia energii (definicja na podstawie Wikipedii).

 

 

Na rynku znajdziemy wielu producentów systemów inteligentnych budynków, np.: Siemens, Schneider Electric, Honeywell, Johnson Controls, Sauter, Wago, Beckhoff, ABB, w tym także polskich - Klimat Solec, czy Askom. Ze względu na cenę, zaawansowane programowanie, konieczność posiadania narzędzi inżynieryjnych są to systemy dedykowane głównie do obiektów komercyjnych.

 

 

Niektórzy z producentów w/w systemów już dostrzegli potrzebę rynku i posiadają w ofercie rozwiązania dedykowane dla domów lub mieszkań (Siemens, ABB, Schneider Electric). Cześć z tych rozwiązań nadal wymaga skorzystania z usług firm instalacyjnych, integratorskich. Z drugiej strony mamy do czynienia z rozwiązaniami, które z założenia zostały stworzone na potrzeby domów / mieszkań -  Danfoss Smart Link, Fibaro, Homematic IP.

 

 

Dzięki rozwiązaniom Homematic IP każdy może nie tylko zamieszkać w inteligentnym domu ale również osobiście dostosować go do swoich potrzeb. W gamie ponad 80 produktów Homematic IP znajdują się elementy sterowania ogrzewaniem (głowice termostatyczne, siłowniki, termostaty, elementy sterowania ogrzewaniem podłogowym), oświetleniem (czujniki ruchu, przełączniki, ściemniacze, gniazda) oraz systemem alarmowym (czujki ruchu, kontaktrony, syreny alarmowe, czujniki zalania). Wszystkie te urządzenia łączę się z jedną centralą, która wystarczy podłączyć do zasilania i sieci Internet. Wśród rozwiązań Homematic IP dominują urządzenia komunikujące się za pośrednictwem bezpiecznej dla Użytkowników sieci bezprzewodowej o częstotliwości 868 MHz. Producent wprowadza na rynek również rozwiązania przewodowe.

 

Konfiguracja i obsługa systemu odbywa się z poziomu intuicyjnej aplikacji mobilnej (z dostępnym językiem polskim).

A zatem do dzieła. Z pomocą zespołu ecoandyou.pl i dzięki rozwiązaniom Homematic IP i Ty też możesz zamieszkać w inteligentnym domu. My już mieszkamy.

Nie wiesz co wybrać?

Nie ma zestawu odpowiedniego dla Ciebie?

Napisz do nas biuro@ecoandyou.pl lub zadzwoń 600-637-908, przygotujemy rozwiązanie specjalnie dla Ciebie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl